KeBay Forum Paylaşım Dünyası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Subtitle Studio 2.0 ile Tek Alt Yazıyı İkiye Bölme - Resimli Anlatım

Subtitle Studio 2.0 ile Tek Alt Yazıyı İkiye Bölme - Resimli Anlatım Empty Subtitle Studio 2.0 ile Tek Alt Yazıyı İkiye Bölme - Resimli Anlatım

Mesaj  karakule Çarş. Mayıs 26 2010, 14:29

Tek Alt Yazıyı İkiye Bölmede Yapılması Gerekenler...

Alt Yazılar Nasıl İkiye Bölünür:
Evet dostlar bu kısa yazımızda alt yazı ikiye nasıl bölünür onu anlatacağım. Tek amacım zorlanmadan hedefe ulaşmanızı sağlamaktır.

Alet çantamıza bakalım;

Subtitle Studio
Sayfa altındaki linkten indirin.

Programı çalıştırdıktan sonra karşımıza bu pencere açılacak.

Subtitle Studio 2.0 ile Tek Alt Yazıyı İkiye Bölme - Resimli Anlatım 77158503vk3

Hemen open tuşuna basarız ve riplediğimiz altyazımızı gösteririz. Karşımıza şöyle bir pencere çıkar ve sırasıyla şu işlemleri yaparız;

Subtitle Studio 2.0 ile Tek Alt Yazıyı İkiye Bölme - Resimli Anlatım 77230368hm6

İlk olarak Split tuşuna basarız, (1. işlem) hemen sonra Split After Video Ends tuşuna basarız, (2. işlem) açılan pencerede iki parça olan video dosyalarından ilkini seçeriz ve aç tuşuna basarız (3. işlem) program kısa bir ayarlama yaptıktan sonra, sırasıyla şunları yaparız;

Subtitle Studio 2.0 ile Tek Alt Yazıyı İkiye Bölme - Resimli Anlatım 76490052jq6

Save As tuşuna basarak ilk cd için olan altyazıyı kayıt ederiz, hemen sonra Switch To Next Part tuşuna basıp ikinci cd için olan alt yazıyı yine Save As tuşuna basarak kayıt ederiz.

NOT: İkinci cd için olan alt yazıyı kayıt etmeden önce filminizin ikinci cd sindeki konuşmalar kaçıncı sn de başlıyor ise Save As tuşunun hemen sağında olan FPS ayarlama kısmına gelip o kadar sn ekleyerek kayıt edersek daha iyi bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Forum içeriğini Görebilmek için ÜYE olunuz ve konuya cevap yazınız. Zaten üye iseniz GİRİŞ yapınız.

Alttaki Linkten Görün

karakule

- Similar topics