KeBay Forum Paylaşım Dünyası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım

Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım Empty Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım

Mesaj  karakule Çarş. Mayıs 26 2010, 14:10

Program Virtual dub veri tabanı altında çalışıyor. Ama tabiiki de sizi bulaştırmadan. Siz gerekli video dosyası ve altyazıyı seçiyorsunuz, o kendisi işlemi tamamlıyor. Altyazıda yada film görüntüsünde kesinlikle sıkıntı çıkarmadan. İsterseniz filmin siyah bölgeleri üzerine atıyorsunuz altyazıyı.

Kısaca anlatıma geçelim...

Program kurulumundan sonra aşağıda gelen ekran da ilk gelen sekme "Source & Output" sekmesidir.

Open avi den seçmek istediğiniz avi formatı seçilir.

Save avi kaydetmek istediğiniz yer belirlenir.

New avi size ise boyunu ne kadar istediğiniz sorgulanır.(mb olarak)

Diğer kısımlara dokunmaya gerek yok.

Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım 86950594lz8

Diğer sekme "Additions" sekmesidir. Burası altyazı sekmesidir.

Enable yazan yer aktifleştirilir.

Load subtitles ile altyazı seçimi yapılır. Burada dikkat etmeniz gereken husus filmle altyazı senkronu tam zamanlamada olmalıdır. Çünkü eğer ses sonra yazı önce geliyosa suç programda değil sizdedir demektir. Çünkü program %0 hatayla gömme işlemi yapıyor.

Burada en güzel sekmelerden biride black borders. Bu işaretli olursa altyazı siyah ekranda görünür.(filmin altında bulunan siyah kısım)

Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım 30942656qw2

"Settings" sekmesi ayarlar sekmesidir.Burada sadece hız tespiti yapılır.

Iddle iyidir bence bunda kalsın ve diğer ayarlar resimdeki gibi kalsın.

Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım 49761019fj6

Son sekme "Queue" sekmesidir. Burada Prewiew bir önizleme penceresidir.yapılan işin ilk etapta kontrolü adına kullanılabilir.

Add To Queue tıklamanız gerekir ki filmi ve altyazıyı kabul edin.buraya tıklandığında aşağıda bulunan startla işleme başlanır.

Avirecomp 1.2.3 ile Altyazı Gömmek - Resimli Anlatım 91896242tu1

PROGRAMI ALTTAKİ LİNKTEN İNDİRİN

Forum içeriğini Görebilmek için ÜYE olunuz ve konuya cevap yazınız. Zaten üye iseniz GİRİŞ yapınız.

Alttaki Linkten Görün

karakule

- Similar topics